Az MNB pénzügyi hősöket táboroztat
Pénzügyi tudatosságot fejlesztő táborokat szervez a jegybank Pénziránytű Alapítványa, ahová a Pénzügyi Hősképző nevű app felhasználói mehetnek.
Pénzügyi tudatosságot fejlesztő táborokat szervez a jegybank Pénziránytű Alapítványa, ahová a Pénzügyi Hősképző nevű app felhasználói mehetnek.
A Pénziránytű Alapítvány tájékoztatása szerint az utolsó darabig elfogyott az Iránytű a pénzügyekhez című tankönyv első 40 ezer példánya. A hiánypótlónak szánt tankönyv a hétköznapi életből ismert gyakorlati problémák, "esettanulmányok" felől indulva mutatja be a mindennapi pénzügyek és a gazdaság működésének fontosabb összefüggéseit.
Minél olcsóbb valami, annál jobb? Sírba viszik a sárga csekkek? Spórol, ha kevés a pénze? Vagy inkább pluszmunkát vállal? Nagyjából ilyen szempontok mentén próbálták meg körberajzolni a pénzügyi személyiségünket. Több-kevesebb sikerrel. A próbálkozás ettől még érdekes, hiszen sokféleképpen viszonyulunk a pénzhez, és a nap végén ennek megfizetjük az árát vagy bezsebeljük a hasznát. Sok magyarra rátukmálják az árut, a marketingesek boldogok tőlük.
A Magyar Nemzeti Bank kezdeményezésére létrejött Pénziránytű Alapítvány a Pénzügyi Oktatási Program (POP) eddigi sikerére és eredményeire tekintettel ismételten pályázatot hirdetett a középiskolás tanulók pénzügyi kultúrája fejlesztésének támogatására. A pályázatra még 2 napig, május 25-ig lehet jelentkezni.
A Pénziránytű Alapítvány (PA) szerint a mindennapi élethez elengedhetetlen pénzügyi-gazdasági ismereteket már a közoktatásban is közvetíteni kell a társadalom számára. Ezért fontosnak tartják, hogy a Nemzeti Alaptantervben (NAT) szerepel az ilyen ismeretek oktatása, de azt szeretnék elérni, hogy a tervezett mértéknél jóval nagyobb hangsúllyal jelenjen meg mindez a tantervekben is.